Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Çfarë po përgatit Bugatti – ndoshta një super-veturë me 1600 kuaj fuqi?

Bugatti publikoi një imazh ngacmues që njoftonte premierën digjitale të makinës së saj të re, por ata nuk na ofruan ndonjë detaj në një njoftim të shkurtër.

Kjo është e qartë se ata duan të mbeten misteriozë dhe të provokojnë imagjinatën tonë, kështu që ata patën sukses, pasi që mediat kanë qenë të menjëhershme duke shkruar për këtë veturë, transmeton Telegrafi.

Kjo është arsyeja pse disa media raportojnë informacione jozyrtare se kjo është një veturë unike gare që duhet të ketë premierën e saj më vonë këtë muaj dhe thuhet se do të mundësohet nga një motor 8.0 litra quad-turbo W16 nga Chiron Super Sport 300+ me 1600 kuaj fuqi.

Së shpejti do të zbulojmë se për çfarë bëhet fjalë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...