Agjencia Zhurnal.KS
Ekonomi Maqedoni

Çmimi i derivateve ngelet i njejtë

Shkup, 28 shtator – Zhurnal.mk – Çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës ngelin të njejta edhe këto shtatë ditët e ardhshme, informon Zhurnal.

Ndryshim në çmim do të ketë vetëm për mazutin. Çmimi i mazutit shtrenjtohet për 0,355 denarë për kg dhe nga mesnata, çmimi i ri do të kushtojë 25,666 denarë.

Njëherit, çmimi i benzinës eurosuper bs 95 është 60,5 denarë, ndërsa eurosuper bs 98 – 62,5 denarë.

Çmimi i dizelit është 49,5 denarë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...