Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Coronavirus, në Gjermani regjistrohen më shumë se 2500 raste në 24 orët e fundit

Janë regjistruar më shumë se 2500 infeksione të reja me koronavirus në Gjermani në 24 orët e fundit.

Shifra 2500 është kaluar për herë të dytë në pak ditë. Sipas Robert Koch Institute në vetëm një ditë në vend janë infektuar 2503 persona, të shtunën ishin 2507.

Që nga fillimi i pandemisë në Vend janë regjistruar gjithsej 291.722 të infektuar dhe 9500 të vdekur.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...