Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

COVID-19, 41 pacientë po trajtohen në Spitalin e Gjakovës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës janë duke u trajtuar 41 pacientë, prej tyre 29 të konfirmuar me COVID-19.

Sipas njoftimit të këtij spitali, 25 pacientë janë në trajtim me oksigjeno terapi, kurse 6 të tjerë pritet të testohen sot.

Në këtë spital nga stafi shëndetësorë të prekur janë 3 mjekë, 14 infermiere dhe 3 nga stafi mbështetës.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...