Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Crespo zgjedh mes Ronaldos dhe Messit, flet edhe për Pirlon, Dybalan dhe Lautaron

Legjenda argjentinase, Hernan Crespo ka thënë se ai preferon Lionel Messin para Cristiano Ronaldos dhe është i bindur se koha e Paulo Dybalas në Juventus do të vijë, ndërsa ndihet i bindur nga cilësitë e Lautaro Martinezit.

Crespo ka folur rreth shumë gjërave në një intervistë për mediumin italian Tuttosport.

“Jam vërtet i lumtur për Pirlon. Andrea është një person i jashtëzakonshëm dhe unë gjithmonë u uroj gjëra të mira njerëzve të mirë”, ka thënë fillimisht Crespo.

“Ne kemi luajtur së bashku, kemi ndarë shumë ndjenja. E mbaj mend, ai dhe Nesta e ndanin dhomën dhe unë gjithmonë shkoja t’i shqetësoja. Kemi kaluar disa momente mahnitëse gëzimi”.

“Talenti i Dybalas do të shkëlqejë së shpejti. Ai është një lojtar për një ekip të lartë dhe e ka treguar atë shumë herë. Për mua nuk ka asnjë problem”.

“Unë u binda nga zgjedhja e Lautaro Martinezit verën e kaluar. Ai mbeti në Inter. Sezoni ishte i komplikuar për shkak të pandemisë, klubi vendosi të luante me të për herë të parë, duke e përdorur atë si titullar pas largimit të Maurito Icardit”.

“‘El Toro’ nuk hezitoi, ai është përballur me sfidën dhe ka treguar cilësitë e tij. Zanetti dhe Milito flasin shumë lart për të, ai është një lojtar i jashtëzakonshëm me hapësirë ​​për përmirësim”.

Barcelona udhëton në Torino javën e ardhshme për t’u përballur me Juventusin në Ligën e Kampionëve dhe Crespo ka folur rreth kësaj ndeshje.

“Më vjen keq që shoh një Leo Messi të trishtuar te Barcelona, ajo ​​është shtëpia e tij. Shpresoj se ai do të rifillojë marrëdhëniet e shkëlqyera që kishte më parë ose mund të vrasë dashurinë midis lojtarit dhe tifozëve”.

“Unë jam duke pritur të shoh Juve-Barcelona, ​​por unë do të zgjidhja Messin para Cristiano Ronaldos”.

“Leo është një bashkatdhetar, një djalë që pashë duke u rritur. Copa America është në verën e ardhshme, Argjentina dhe Kolumbia janë organizatorët. Shpresoj të mund të shkojmë deri në fund”, përfundoi legjenda argjentinase.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...