Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Cristiano Ronaldo i hapur për rikthimin në Real Madrid

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo është duke dominuar nëpër mediat e huaja, meqenëse lidhet me rikthimin në La Liga pas tri viteve.

Sipas Marca, nëse Reali e fton, atëherë portugezi do rikthehet në “Santiago Bernabeu”.

Portugezi është i bindur që kontribuon shumë në Madrid dhe statistikat flasin për të.

Ai ka realizuar 30 gola 34 ndeshje këtë edicion, duke ndjekur 37 gola në 46 gjatë sezonit të kaluar dhe “Los Blancos” kanë nevojë për një golashënues, transmeton lajmi.

Sidoqoftë, e tëra vendoset nga klubi, derisa janë në dijeni që portugezi duhet të këtë sinjal dhe sipas këtij raportimi marrëveshja vërtet mund të realizohet.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...