Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Dallgë jonormale – batica e lartë e lumit i largon makinat nga rruga në Kinë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një valë e madhe e baticës u përplas në një rrugë me trafik të ngarkuar në Kinë, ndërsa uji i rrëmbyeshëm largoi nga rruga një duzinë automjetesh.

Pamjet virale tregojnë valën masive të baticës që vërshon në rrugën e zënë afër lumit Qiantang në qytetin lindor të Kinës Hangzhou të dielën, duke larguar disa makina brenda sekondave, transmeton Telegrafi.

Shtatë automjete u dëmtuan për shkak të motit ekstrem, sipas autoriteteve lokale. Asnjë viktimë nuk u raportua.

Batica që ndodh në lumin Qiantang të Hangzhou thuhet të jetë më e madhja në llojin e saj në botë, me batica që arrijnë deri në 30 metra lartësi dhe lëvizin me shpejtësi më shumë se 40 km/orë , sipas raportimeve.

Zhurma e valës së baticës mund të dëgjohet për orë të tëra para se të godasë lumi automjetet.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...