Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Damjan Mançevski jep dorëheqje nga posti i deputetit, do të emërohet sekretar gjeneral i Qeverisë

Shkup, 22 shtator – Zhurnal.mk – Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot sapo filloi seanca e Kuvendit për zgjedhjen dhe votimin e zv.ministrave, dha pauzë përshkak se deputeti Damjan Mançevski nga LSDM dha dorëheqje nga funksioni deputet, informon Zhurnal.

Kuvendi tani duhet të presë që KSHZ të konfirmojë deputetin e ardhshëm cili duhet të zëvendësojë Mançevskin.

Pas kësaj, për rarpotin e KSHZ-së do të duhet të mbajë mbledhje Komisioni për çështje të mandateve dhe imuniteteve, që të mund të vazhdojë seanca plenare.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...