Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Daut Haradinaj, Muharrem Hasani, Ekrem Dardhishta, për 21 vite rresht bashkë

Shkup, 13 shtator, Zhurnal.mk – Deputeti i AAK-së dhe ish luftëtarë i UÇK-së Daut Haradinaj ka takuar bashkëluftëtarët e tij nga Shkupi, Ekrem Dardhishta dhe Muharem Hasanin me të cilët së bashku kanë pirë dhe kafe në Prishitinë/Kosovë, gjë që tregon se miqësia e tyre vazhdon dhe nuk është ndërprerë asnjëherë sin ë luftë ashtu edhe në paqe, shkruan Zhurnal.mk.

Bashkëluftëtarët si thotë ai, janë takuar pas shumë kohës dhe së bashku në Prishtinë kanë diskutuar mbi tema të ndryshme krahas kafesë që e kanë pirë së bashku për të vazhduar idealin e njejtë si për 21 vite rresht që nuk është shuar ky ideal.

“Edhe pas 21 vitesh e njejta ndjenjë t’i takoj bashkëluftëtarët e Shkupit”, kështu ka shkruar Haradinaj në postimin të cilin e ka shpërndarjë në rrjetet sociale.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...