Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Debati për nënkryetarët e Kuvendit, nuk ka dakordësi mes partive, shtyhet seanca

Shkup, 30 shtator – Kuvendi debaton për nënkryetarët. Ligji parashikon 5, aq do të zgjedhim, sqaron kryeparlamentari Xhaferi. VMRO thotë se nuk duhen aq shumë nënkryeparlamentarë.

Nga ASH – Alternativa thonë se nuk ka rëndësi sa do të jetë numri, me rëndësi njëri vend t’u takojë atyre.

Kryeparlamentari Xhaferi akuzoi deputetët se po bëjnë fushatë në seancë dhe ndërpreu seancën pa caktuar vazhdim. U kërkon partive të daordohen një herë e mirë.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...