Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Delegacioni i gjerë i Kosovës në Washington e habit ekspertin amerikan

Eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Alon Ben Meir, ka thënë se kryeministri Hoti duhet të ketë pasur një arsye të madhe që ka marrë një delegacion kaq të gjerë me vete në kryeqendrën amerikane.

Për shkuarjen në Washington të kryeministrit Hoti me tetë pjesëmarrësit e tjerë të delegacionit Meiri është shprehur i habitur, shkruan “Zeri.info”.

Ai përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se shpreson që ky delegacion i gjerë të ketë një arsye të mirë.

“Delegacioni i Kosovës në Shtëpinë e Bardhë tashmë ka arritur në SHBA. Delegacioni përbëhet nga tetë persona: Kryeministri, shefja e kabinetit, dy zv/kryeministra, ministrja e Jashtme, ministri i Drejtësisë dhe ai i Infrastrukturës, si dhe koordinatori shtetëror për dialogun. Kjo mund të jetë një mbingarkesë. Shpresoj që kryeministri Hoti të ketë një arsye të mirë që ta sjellë një delegacion kaq të gjerë”, ka shkruar Meiri.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...