Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Dëmtohet përmendorja e dëshmorit Ismet Bajrami

Shkup, 24 tetor – Sot rreth orës 17:00 është dëmtuar përsëri Përmendorja e Dëshmorit Ismet Bajrami.

Përmendorja dhe Flamuri janë djegur nga benzina por personat nuk dihen akoma ndërsa rasti është paraqitur në polici. Deri më tani nuk ka as një informatë për rastin se kush qëndron pas kësaj por kjo që ndodhë është e 4-ta herë ku autoritetet e rendit nuk kanë bërë zbardhjen e rastit se kush qëndron pas kësaj dhe pse?

Ne do të ruajmë gjakftohtësinë kurse rastin do ta lëmë në duart e policis për zbardhjen e rastit pasi që kanë lërë dhe gjurmë si duket në foto aty afër qëndron edhe kazerma e policis dhe ushtris. Besojmë dhe shpresojmë se mundet të jenë kapur edhe nga kamerat e siguris të cilët qëndrojnë në kazermën e policis dhe ushtris pasi që ajo qëndron aty afër dhe është tereni nënkontrollin e tyre.

Dyshime nuk kemi nga askush. Nuk fajësojmë askënd përderisa rastin ta zbardhin organet e shtetit edhe atëherë të shohim se kush qëndron pas këtijë sulmi që i bëhet përmendorës së Dëshmorit Ismet Bajrami. Këtu nuk kanë treguar trimëri e as burrëri ndërkohë që frigacakët i bëjnë këto veprime.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...