Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Deputetët miratojnë vendimin për përbërjen e trupave punues të Parlamentit

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Me 98 vota “për” deputetët e miratuan propozim-vendimin për zgjedhjen e kryetarëve, zv.kryetarëve, dhe anëtarëve të komisioneve të Kuvendit.

Pas më shumë se një muaj pauzë, Kuvendi përfundimisht bëhet me trupa punues, me çka krijohen kushtet për shqyrtimin e zgjidhjeve ligjore.

LSDM dhe VMRO-DPMNE do të udhëheqin me nga tetë komisione, BDI me tre, ndërsa Lëvizja Besa dhe koalcioni ASH-AA, me nga një komision parlamentar.

Pas votimit të këtij propozim-vendimi, kryetari i Kuvendit dha pauzë një orë, ndërsa më pas do të vazhdojë diskutimi për pikën e dytë të rendit të ditës, që është verifikimi i mandatit të deputetit, i cili vjen në vend të Jagoda Shahpaskas.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...