Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Deputetja gjermane ironizon me propozimin për ta quajtur “Trump” liqenin e Ujmanit

Propozimi që liqeni i Ujmanit të quhet “Trump” u përkrah nga kryeministri i Kosovës Abdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Mirëpo kjo ide është kundërshtuar sot nga deputetja gjermane në Parlamentin Evropian dhe raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon-Taubadel, transmeton “Zeri.info”.

Deputetja, përmes një postimi në “Twitter”, ka ironizuar këtë propozim të të dyja shteteve.

“A është kjo një shaka e 1 prillit? Si ka mundësi që dikush t’i japë dikujt diçka në shenjë mirënjohjeje për këtë marrëveshje? Vetëm po bëhen pjesë e kampanjës së Trumpit”, thuhet në postimin e deputetes.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dje përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se e ka mirëpritur propozimin e ambasadorit Grenell që liqeni i Ujmanit të quhet “Liqeni i presidentit Trump”. /Zëri

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...