Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Dërgohen për votim tre emra për Avokat të Popullit

Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore për Persona të Pagjetur dhe Peticione me pesë vota për raportin e panelit përzgjedhës për shqyrtimin e aplikacioneve, intervistim dhe listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit.

Emrat e tre kandidatëve që u dërguan për votim në seancë janë Edona Hajrullahu, Naim Qelaj, Xhavit Shala.

Këtë raport e abstenuan tri deputetët anëtarë të këtij komisioni nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndaj abstenimit të deputetëve të LVV ka reaguar deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu e cila e ka konsideruar si veprim pa koment.

Në këtë mbledhje të Komisionit u vendos që të ftohet për raportim zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj lidhur me mos përfshirjen e fatit të personave të pagjetur në Uashington. Kjo kërkesë ka ardhur nga Lëvizja Vetëvendosje.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...