Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Deti merr tokën në Shëngjin, në plazhin e Kunes përparon 2.5 metra çdo vit

Ky është bregdeti i Shëngjinit pikërisht në zonën e Kunes, këto pemë të rrëzuara janë një dëshmi mjaft e qartë se çfarë po bën erozioni në këtë zonë.

2.5 metra në vit deti përparon drejt tokës në zonën e Kunes në Shëngjin sipas ekspertit të mjedisit Jak Gjini.

Dallgëkthyesit sipas tij janë zgjidhja dhe shpëtimi i vijës bregdetare në këtë zonë.

Ndonëse prej vitesh flitet për fenomenin e erozionit në Shengjin dhe dëmët kolosale që janë shkaktua ndërhyrjet kanë qenë shumë të vakta.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...