Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në vend kanë ndodhur pesë raste të dhunës në familje.

Siç njofton Policia, nga dhuna në familje kanë pësuar pesë gra, transmeton Telegrafi.

Policia tashmë ka ndërmarrë veprimet e nevojshme lidhur me rastet.

Më poshtë gjeni rastet e dhunës në familje nëpër komuna:

– Podujevë 23.03.2021 – 02:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. E njëjta ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

-Gllogoc, 23.03.2021 – 10:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. E njëjta ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

– F. Kosovë 23.03.2021-19:00. Viktima femër kosovare , ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull kosovar. Nuk raportohet për të arrestuar ndërsa rasti vazhdon të hetohet

– Prishtinë 23.03.2021-19:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti e ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare të cilës i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje . Rasti vazhdon të hetohet.

-Mitrovicë, 23.03.2021-19:50. Është arrestuar i dyshuari kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje i ka sulmuar fizikisht bashkëshortën dhe vëllaun e saj, viktimën mashkull kosovar i cili ka pranuar trajtim mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje . Rasti është duke u hetuar. 

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

Në rrugën Kërçovë – Ohër nga fillimi i vitit kanë ndodhur 15 aksidente

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...