Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Diamanti i rrallë rozë-vjollcë shitet në ankand për 26.6 milionë dollarë

Një diamant shumë i rrallë rus me ngjyrë rozë-vjollcë, është shitur në një ankand në Zvicër për 26.6 milionë dollarë.

Diamanti që njihet si “Shpirti i Trëndafilit”, është i jashtëzakonshëm.

Diamanti 14.8 karat, është më i madhi i këtij lloji që doli në ankand, pasi 99% e të gjithë diamanteve rozë janë nën 10 karat.

Madhësia së bashku me ngjyrën dhe strukturën e brendshme të patëmetë, ndihmuan në tërheqjen e çmimit të lartë në Sotheby’s në Gjenevë.

Emri i ofertuesit fitues nuk është bërë i ditur publikisht.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...