Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Drecun: Lajçak ta sqarojë pozicionin e tij për dialogun

Ish-kryetari i Komitetit Parlamentar në Serbi, Millovan Drecun, ka thënë se “dialogu është në gjendje kome”.

Ai kërkoi nga i dërguari i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak që ta sqarojë pozicionin e tij të dialogut pas vizitës në Prishtinë.

Drecun, tha se “nuk ka kushte për dialog nëse nuk pranohet asociacioni”, njofton agjencia e lajmeve serbe Tanjug.

“Unë nuk mund ta kuptoj pozicionin e Lajçakut, i cili çon në paragjykim dhe njëanshmëri. Së pari, Lajçak përcaktoi linjat e kuqe në bisedime, e cila nuk është detyra e tij dhe së dyti, ai thotë se Prishtina duhet të bashkojë të gjitha kapacitetet politike në mënyrë që të rrisë forcën dhe ndikimin e saj,”  tha Drecun në TV Pinkut.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...