Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Drejtori Halili: Modernizojmë dhe digjitalizojmë qendrën e NP Hekurudhat – Infrastruktura

Shkup, 23 shtator – Vazhdon modernizimi dhe digjitalizimi i NP Hekurudhat – Infrastruktura- bën të ditur Drejtori i kësaj ndërmarrje  Festim Halili.

Në postimine tij Halili shkruan: Një fjalë e urtë thotë: edhe nëse je në binarët e drejt, mos ri me një vend, por lëviz e zhvillo, sepse të merr treni përpara.

Modernizojmë dhe digjitalizojmë qendrën e NP Hekurudhat – Infrastruktura:  Instalojmë pajisje të reja për monitorim dhe menaxhim të komunikacionit nga largësia, në korridorin 10. Sistem të ri për telefoni IP, rekordim dhe siguri të dhënash.  

Sistem të ri të informacionit për udhëtarët, që në kohë reale do të tregojë arritjet e trenave, që do jenë të ndërlidhura me teknologjitë e trakimit me GPS.  Të udhëtojmë me tren, për të mbrojtur ambientin dhe përjetojmë magjinë e udhëtimit-thotë Halili.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...