Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Drejtori Memedi nis asfaltimin e rrugëve në komunën e Dollnenit

Dollnen, 24 tetor – Drejtori i NP “Rrugët e Maqedonisë”, Bekim Memeti së bashku me kryetarin e Komunës së Dollnenit, Xhemil Qamili kanë qenë në terren për të ndjekur punimet rreth asfaltimit të rrugëve në këtë komunë të rëndësishme për shqiptarët.

Memeti me këtë rast është shprehur se punimet do të vazhdojnë edhe gjatë vikendit për të realizuar në kohë këtë investim të rëndësishëm infrastrukturor. Kryetari i Dollnenit e falemenderoi drejtorin e NP “Rrugët e Maqedonisë” për angazhimin në ketë rajon.

Bekim Memeti në anën tjetër premtoi se së bashku me kryetarin e komunës do jemi në koordinim që në vitin që vjen të jenë shumë rrugë të përfunduara dhe projekte të tjera në këtë drejtim.

Memeti tha se do të punohet edhe uikendeve për të shfrytëzuar kohën e mirë pasi e kemi parasyshë se do hymë në periudhën e dimrit.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...