Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Drejtori sportiv, Giuntoli: Napoli ka skuadër të kompletuar

Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli beson se skuadra është e kompletuar dhe mund të arrijë larg në Seria A, Evropa Ligë dhe Kupën e Italisë.

“Napolitanët” bën disa transferime gjatë verës në mënyrë që të kompletojnë qëllimet këtë edicion.

Giuntoli ka zbuluar disa nga objektivat e klubit, derisa beson se skuadra është e kompletuar.

“Evropa Liga është një ndër katër objektivat këtë sezon, së bashku me Seria A, Kupën e Italisë dhe pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve”.

“Sistemi ka ndryshuar disa herë, ka ndryshime në ekip. Besojmë se kemi skuadrën e kompletuar, një që mund t’i jep klubit, presidentit dhe tifozëve kënaqësi. Rino Gattuso është duke provuar të nxjerrë më të mirën nga grupet e lojtarëve”, deklaroi ai.

Napoli sonte (e enjte) do përballet me Rijekan.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...