Agjencia Zhurnal.KS
Bota

Droni i ndoqi nga pas/ Momenti kur azerët shpërthejnë autokolonën armene

Pamje të reja janë publikuar në Azerbajxhan na lufta e ashpër që po bëhet mes këtij shteti dhe Armenisë në rajonin e Nagorno Karabakh.

Edhe pse fuqitë botërore kanë kërkuar një armëpushim mes palëve një gjë e tillë duke ende larg. Lufta e terrenit është transmetuar edhe në media, ku janë vetë ministritë e Mbrojtjes përkatëse që shpërndajnë pamjet nga konflikti i përgjakshëm.

Së fundmi ka qenë ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit që ka shpërndarë pamjet e një sulmi me dron ndaj një autokolone të ushtrisë armene.

Postime të ngjashme

Afrikë, shkon mbi 110 mijë numri i vdekjeve nga COVID-19

S.B.

Vendimi për lockdownin gjatë pashkëve, Merkel u kërkon falje gjermanëve

S.B.

Borell: BE synon krijimin e rrjetit për parandalimin e sulmeve kibernetike

S.B.

Blinken vazhdon presionin ndaj Berlinit mbi ”Nord Stream 2”

S.B.

SHBA i kërkon Johnson & Johnson respektimin e kontratave të furnizimit

S.B.

Merkel kthen mbrapsht vendimin për mbyllje totale gjatë Pashkëve

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...