Agjencia Zhurnal.KS
Kronika

Dy këmbësorë marrin lëndime të rrënda rrënda pasi u përplasën nga vetura

Në datën 21.10.2020 në orën 05.30 është denoncuar se në Shkup në bul. “Aleksandar Makedoniski”, automjeti i udhëtimit “Shkoda”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga M.S.(32) ka goditur këmbësorin T.B(54) nga Shkupi. Në aksident, këmbësori ka marrë lëndime të rrënda trupore, të konstatuara në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”. Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB-Shkup.

Në datën 20.10.2020 në orën 11.35 është denoncuar se në Shkup, në udhëkryqin nga rr. “Krushevska Republika” dhe bul. “Kuzman Josifoski Pitu”, automjeti i udhëtimit “Ford Mondeo”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga I.R.(44) nga Shkupi, ka goditur këmbësorin E.B.(59) nga Prilepi. Në aksident lëndime të rrënda trupore ka marrë E.B., të konstatuara në Spitalin e përgjithshëm “Sh.Naum Ohridski”. Është kryer inspektim në vendin e aksidentit nga ekipi inspektues i SPB-Shkup.

Postime të ngjashme

Arrestohet vozitësi në Mitrovicë i cili rrezikoi jetën e dy qytetarëve

S.B.

U kap duke transportuar 6 emigrantë të paligjshëm, arrestohet në flagrancë 51-vjeçari në Shkodër. Kapet dhe një tjetër i shpallur në kërkim

S.B.

Paraburgim për shtetasit shqiptarë që kishin kryer vjedhje në Gostivar

S.B.

Arrestohen tre persona, konfiskohet heroin

S.B.

Dhuna në familje – pesë gra raportuan në Polici se u rrahën nga bashkëshortët e tyre

S.B.

5 muaj hetime/ Arrestohen shpërndarësit e kokainës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...