Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Dy në spital dhe pesë të tjerë në pranga pas një konflikti në Sllatinë të Epërme të Vitisë

Shtatë persona janë përfshirë në një përleshje fizike që ka ndodhur në fshatin Sllatinë e Epërme e Vitisë.

Dy nga ta kanë pësuar lëndime më të rënda trupore për çfarë janë duke u trajtuar në spital – njëri në QKUK, kurse tjetri në Spitalin e Përgjithshëm të Gjilanit, njofton Klan Kosova.

Ndërkaq pesë të tjerët të përfshirë në rrahjen që nisi në një pikë derivatesh të naftës, janë arrestuar nga policia.

Klan Kosova merr vesh se bëhet fjalë për pjesëtarë të dy familjeve, të cilat nuk kanë pasur ndonjë problem në të kaluarën.

Lidhur me ngjarjen ende nuk ka një version zyrtar të autoriteteve, përveç se kanë thënë se janë duke e hetuar atë çfarë ka ngjarë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...