Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Dy pitonë shembin çatinë e një shtëpie në Australi

Një australian është kthyer në shtëpi dhe për befasi të tij ka zbuluar se çatia në kuzhinën e tij është shembur nga pesha e dy gjarpërinjve të mëdhenj të llojit piton që po luftonin, shkruan agjencia AP.

David Tait ishte futur në shtëpinë e tij në Queensland të hënën dhe zbuloi një pjesë të çatisë në tavolinën e kuzhinës.

“E di se nuk kishte shi, kështu që shikova përreth se çfarë kishte shkaktuar këtë”, ka thënë Tait të martën për televizionin “Nine Network”.

Dy fajtorët – pitonë jo-helmues të gjatë 2.8 metra përkatësisht 2.5 metra – kishin rrëshqitur për në dhomën e fjetjes dhe të ndenjës. Gjarprit kishin një peshë të përbashkët rreth 45 kilogramë.

U telefonua kapësi i gjarpërinjve Steven Brown për të kaluar gjarpërit.

“Po them se ata po luftonin për një femër që ishte në çati në afërsi”, ka thënë Brown.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...