Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Dy të vdekur dhe 43 të infektuar nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se të enjten janë konfirmuar edhe 43 persona të infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19.

Rezultatet janë në bazë të 589 mostrave të testuara.

Sipas të dhënave, nga sëmundja kanë vdekur edhe dy pacientë duke e ngritur numrin e të vdekurve në Kosovë në 627.

Në raportin ditor të IKSHPK-së njoftohet se të enjten janë konfirmuar si të shëruar edhe 123 pacientë, ndërsa raste aktive janë 1.359.

Që nga muaji mars në Kosovë janë infektuar gjithsej 15.663 persona. Prej tyre, 13.677 janë shëruar.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...