Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë TOP LAJM - KS

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

Prishtinë, 24 mars, Zhurnal.mk – Ish-kryenegociatorja Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, mendon që Rama s`është kompetent për çështjet e Kosovës.

Ish-negociatorja e dialogut Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, i ka bërë thirrje Edi Ramës që mos ta përmend kurrë dialogun Kosovë-Serbi.

Sipas saj, herën e fundit që ai ndërhyri, bëri gabim duke tentuar që t’i ndryshojë kufijtë e Kosovës.

Tahiri thotë se Rama i bërë favor Serbisë.

“Dëgjova se Edi Rama e paska përmend dialogun Kosovë-Serbi në një kontekst ndërmjetesimi. Është mirë që kurrë mos ta permend ma sepse njehëre kur ndërhyri bëri gabim historik duke tentuar që ti ndryshoj kufijtë e Kosovës në favor të Serbisë e skenarëve serbomëdha të Vuciqit e Millosheviqit!”, ka shkruar ajo në Facebook.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

Ambasadori Weidinger: Austria mbështet Kosovën në udhëtimin e saj drejt BE-së

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...