Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Ekzekutohet nga RENEA, 71-vjeçari që qëlloi ndaj policisë në Elbasan

Është ekzekutuar nga forcat RENEA, 71-vjeçari Lefter Zhidru, i cili nuk pranoi të dorëzohej dhe ka qëlluar sërish në drejtim të forcave të rendit.

Rreth orës 13:20, pas një konflikti me ish-gruan e tij, kjo e fundit ka njoftuar policinë por i moshuari ka marrë një kallashnikov dhe ka qëlluar ndaj forcave të policisë nga ballkoni i pallatit.

Nga plumbat mbetën të plagosur dy të rinj, kalimtarë të rastit të cilët janë jashtë rrezikut për jetën.

Që prej atij momenti, pallati dhe zona përreth u rrethuan nga efektivët e RENEA-s të cilët u pozicionuan edhe me snajper në rast se situata përshkallëzohej nga ana e 71-vjeçarit.

Ish-gruaja dhe vajza 14-vjeçare e Zhidros fatmirësisht janë lënë të lira të dalin nga banesa ndërsa ai qëndroi i mbyllur dhe refuzoi të dorëzohet.

Pas 4 orë e gjysmë forcat e RENEA-s ndërhynë brenda banesës por 71-vjeçari ka shfaqur rezistencë dhe për këtë arsye ai është neutralizuar.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...