Agjencia Zhurnal.KS
Auto

Elon Musk: Ne kemi bërë veturat më të mirë të të gjitha kohërave

Elon Musk nuk kurseu asnjë fjalë kur foli për produktin e ri të kompanisë së tij.

Musk tha të hënën se Tesla Model S është makina më e mirë që kanë bërë ndonjëherë.

Faqja në Twitter e quajtur “Whole Mars Catalog” postoi një fotografi të veturës Tesla Model 3, duke thënë se ato i rekomandojnë të gjithë ata që duan të ngasin makinën.

“Tesla Model S është vetura më e mirë e të gjitha kohërave, ajo do të jetë makina e parë e prodhimit që arrin 100 km / orë në më pak se 2 sekonda.

Ajo ka pesë dyer dhe vende për shtatë persona”, tha Elon Musk.

Kjo veturë vlerësohet në 119,000 dollarë.

Postime të ngjashme

Një Lotus “i ri” i vitit 2013 shitet për 70.000 dollarë

S.B.

Prodhuesi më i madh i veturave në Kinë do të lansojë rivalin e Teslas

S.B.

Megane 2021 i prin rrugës elektrike të Renaultit

S.B.

Hyundai paralajmëron nxjerrjen në treg të modelit Alcazar

admin

Nis prodhimi i Audi Q4 e-tron

admin

BMW Seria 7 e vitit 1997 mbahet në një flluskë dhe ka vetëm 255 km të kaluara, ajo tashmë është në ankand

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...