Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Esmerov: Dorëheqja e Mickoskit pas 4 proceseve zgjedhore të humbura është e pashmangshme

Shkup, 30 shtator – Igor Esmerov nga VMRO-DPMNE në emisionin “10Minuta” në TV21, deklaroi se dorëheqja e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski pas katër proceseve zgjedhore nga ana e tij është e pashmangshme.

“Dorëheqja e Hristijan Mickoski pas katër proceseve zgjedhore të humbura është e pashmangshme. Më shumë gjasa, sipas deklaratave të tij të fundit, nuk funksionon kapaciteti demokratik. Tani është një situatë në të cilën në një farë mënyre VMRO-DPMNE merr pjesë në Qeveri me një ministri, përkatësisht Ministrinë e Opozitës”, tha Esmerov.

Ai tha se Hristijan Mickoski mundet lirisht ta thirrin joformalisht ministër i opozitës në Qeverinë e LSDM-së.  

“Ka një buxhet më të madh nga Ministria e Vetëqeverisjes Lokale, ka shofer personal, 100 të punësuar. Unë nuk shoh ndonjë arsye, që për arsye fitimprurëse të hyjë në politikë dhe pas katër debaklesh të mos japë dorëheqje”, deklaroi Esmerov.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...