Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Face ID i iPhone 12 Pro mund të funksionojë në më shumë këndvështrime, ekrani 120Hz ende duke u konsideruar

Modelet e ardhshme të iPhone tashmë kanë qenë tema e shumë thashethemeve dhe rrjedhjeve, por Jon Prosser, i cili ka qenë përgjegjës për disa prej këtyre rrjedhjeve në të kaluarën, ka ndarë disa detaje të reja rreth iPhone 12 Pro të ardhshëm.

Face ID thuhet se ka përmirësime të dukshme, dhe ajo duhet të funksionojë nga më shumë kënde, transmeton Telegrafi.

Më e rëndësishmja, cilësimet e ekranit ende përfshijnë një mundësi për një ritëm të lartë të rifreskimit, dhe raportohet se, rreth gjysma e njësive PVT që testohen kanë ekrane 120Hz.

Në maj, pritej që iPhone 12 Pro të niste me funksion, por raportet e mëvonshme e mohuan atë.

Duket se Apple është duke luftuar për ta bërë atë të ndodhë, dhe është akoma e paqartë se çfarë do të jetë në produktin përfundimtar.

Sa i përket veçorive të kamerës, ato përfshijnë një sensor LiDAR, si ai në iPad Pro më të fundit.

Ekziston gjithashtu një modalitet i përmirësuar natën për foto, opsione të reja regjistrimi video përfshirë 4K me 120 korniza për sekondë dhe video me lëvizje të ngadaltë 4K me 240 korniza për sekondë dhe më shumë.

Thuhet gjithashtu se moduli i kamerës është 10% më i madh në iPhone 12 Pro, me sa duket krahasuar me iPhone 11 Pro.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...