Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

Facebook bashkon Instagram dhe Messenger

Përdoruesit e Instagramit në të ardhmen do të jenë në gjendje të bisedojnë me miqtë e tyre në Facebook.

Facebook bashkon Instagram dhe Messenger.

Kjo do të thotë që përdoruesit e Instagram dhe Facebook së shpejti do të jenë në gjendje të komunikojnë me njëri-tjetrin në një dhomë të përbashkët bisedash, transmeton Telegrafi.

Edhe pse Facebook kishte njoftuar tashmë bashkimin e shërbimeve të tij të mesazheve Instagram, Facebook dhe WhatsApp në fillim të vitit, azhurnimi, i cili fillimisht u bë vetëm për SHBA, erdhi si një surprizë.

Përditësimi duhet të jetë i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iOS.

Nëse bëhet një azhurnim, simboli klasik i mesazheve në Instagram (një aeroplan letre) bëhet logoja e njohur e Messenger.

Mesazhet shfaqen në ngjyrë blu dhe vjollcë.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...