Agjencia Zhurnal.KS
Covid 19 Maqedoni

Filipçe angazhon studentë të mjekësisë në luftën kundër covid 19

Shkup, 16 tetor – Zhurnal.mk – Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe sot është takuar me studentët e vitit të gjashtë të mjekësisë së përgjithshme, të cilët janë të gatshëm të ndihmojnë në luftën me Covid 19, informon Zhurnal.

Ministri Filipçe ndjehet i lumtur që të rinjtë janë të vetëdijshëm për rolin e tyre në shoqëri sidomos në këto momente krize.

“Më vjen mirë që punonjësit e ardhshëm shëndetësor janë të vetëdijshëm dhe njohin rolin e tyre të rëndësishëm në shoqëri në momente krize. Kontributi i tyre është i rëndësishëm, u uroj punë të suksesshme”, deklaroi ministri Filipçe.

Ndryshe angazhimi i studentëve vjen në kohë kur numri i pacientëve me Covid po rritet dukshëm si dhe pas dorëheqjes të disa motrave medicinale nga Klinika Infektive.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...