Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni TOP LAJM

Filipçe: Në disa vende fqinje pacientët kanë qëndruar të shtrirë nëpër korridoret e spitaleve, por kjo u fsheh!

Shkup, 17 shtator – Në disa vende fqinje, të cilat nuk publikuan situatën reale me Covid-19, kishte pamje si në Itali, tha ministri i shëndetësisë Venko Filipçe në paraqitjen e tij në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat. Siç tha ai, fotografia e spitaleve atje ishte krejt e ndryshme nga ajo që e treguan mediumet lokale.

“Kishte disa qytete në disa vende fqinje që kishin skenarë shumë të ngjashëm me ato në Itali. Me njerëz të shtrirë nëpër korridoret e spitaleve dhe kjo askund nuk u shfaq në medium, ne e dinim nga kolegët tanë”, tha Filipçe.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...