Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Filipce prezantoi protokollin për punën e çerdheve

Shkup, 3 shtator, zhurnal.mk – Ministrat e Shëndetësisë dhe Punës dhe Politikës Sociale, Venko Filipce dhe Jagoda Shahpaska, në një konferencë të përbashkët për shtyp prezantuan protokollet për punën e kopshteve, të cilat, siç u njoftua, duhet të fillojnë të punojnë në 9 Shtator.

Grupet e fëmijëve do të organizohen në mënyrë që në kategoritë deri në 2 vjet të ketë një maksimum prej gjashtë fëmijëve, dhe në ato më të vjetra deri në 15.

Secili fëmijë do të ketë shtratin e tij, tavolinat do të jenë në një distancë prej të paktën 1.5 metrash. Pritja e fëmijëve do të jetë 10 minuta me një prind, i cili do të mbajë një maskë mbrojtëse.

Siç është njoftuar edhe më herët, hapësirat dhe oborret e çerdheve do të dezinfektohen rregullisht, çdo i punësuar do të ketë pajisje mbrojtëse personale dhe termometër me të cilin çdo fëmije gjatë hyrjes në objekt do t’i matet temperatura.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...