Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Filipçe: Urgjentisht duhet të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë parlamentare

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe porositi që urgjentisht të miratohen masat mbrojtëse që ndodhen në procedurë kuvendare.

“Deputetët duhet që në mënyrë unanime t’i votojnë dy paketat e masave për mborjtjen e popullatës dhe parandalimin e mëtejshëm të virusit”, tha Filipçe.

Filipçe thotë se masat bazohen tek analizat e Institutit për Shëndet Publik dhe përvojave ndërkombëtare dhe se masa të ngjashme momentalisht ka në disa shtete evropiane.

Ministri Filipçe thotë se nuk duhet të ketë anuimi për shkak se gjendja me virusin mbetet serioze.

“Ju rekomandoj qytetarëve se edhe masat dhe rekomandimet ekzistuse janë në interes të shndetit të tyre dhe duhet të respektohen. Spitalet po mbushen dhe të gjithë e dimë se nga secili prej nesh varet se si do të tejkalohet situata”, tha Filipçe.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...