Agjencia Zhurnal.KS
Kuriozitete

Fitoi në lotari mbi 60 milionë euro, paraqitet për ta marrë çmimin në momentet e fundit

Fituesi i xhekpotit të lotarisë në vlerë 58 milionë funte (rreth 63 milionë euro) është paraqitur për të marrë çmimin në momentet e fundit, shkruan “Daily Star”.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Camelotit.

“Ne mund ta konfirmojmë se aktualisht jemi duke finalizuar verifikimin e një kërkese të bërë për pranimin e çmimit dhe jemi në proces të aranzhimit të pagesave për t’u bërë për pronarin e tiketës fituese. Kur çdo gjë të verifikohet dhe paguhet, ne do ta lëshojmë një konfirmim”, është thënë nga zëdhënësja.

Tiketa fituese është bërë në South Ayrshire të Skocisë për “EuroMillions” qysh më 17 mars. E diela, 13 shtatori, ishte dita e fundit për të dalë para me biletën fituese, përndryshe shifra do të shkonte në bamirësi.

Çmimi ishte paraparë të skadonte në ora 23:59 të dielën, por është paraqitur pronari i biletës.

Lotaria Nacionale më herët i ka bërë thirrje pronarit misterioz të tiketës që të dal para.

Postime të ngjashme

Zgjidhni një flutur dhe zbuloni anët e fshehura të personalitetit tuaj

S.B.

Nusja e bllokuar nga përmbytjet në Australi dërgohet me helikopter në dasmë

S.B.

Një “Rapunzel” në jetën reale, nuk i shkurtoi flokët për 17 vjet

admin

Ja si do të duket qyteti i parë në Mars!

admin

Inskenoi rrëmbimin për të mos shkuar në punë, nuk ia mori mendja se do t’i kushtojë shtrenjtë – policia në Arizona zbuloi të vërtetën

S.B.

Burri nuk arriti të hapte parashutën, instruktori e filmoi atë duke e shpëtuar

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...