Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Florian Marku sonte zhvillon meçin e bujshëm: Ora dhe kanali që e transmeton

Florian Marku sonte i rikthehet ringut në kategorinë e lehtë, kundër britanikut Muma Mweemba.

Ky është meçi i parë për Mweemba pas një pauzeje dy-vjeçare, teksa në ndeshjen e fundit kishte pësuar një humbje shokuese nga një boksier të cilin është dashur ta mposhte për të ndërtuar karrierë solide në boks.

Në anën tjetër, Florian Marku është një ish-kikboksier, i cili është shndrruar në boksier së fundmi dhe ka pasur sukses impresiv. Është një luftëtar mjaft agresiv me fuqi dinjitoze.

Meçi fillon nga ora 21:00 dhe transmetohet në kanalin ‘Tring’.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...