Agjencia Zhurnal.KS
Sport

Futbollisti i Kosovës U21 në mesin e talentëve më të mëdhenj në Suedi

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës U21, Erion Sadiku, po llogaritët një nga talentët më të mëdhenj në futbollin suedez.

18 vjeçari, është pjesë e Valberg në Superligën e Suedisë, dhe këtë sezon në 21 paraqitje ka shënuar dy gola.

Media e njohur suedeze, ‘FutbollDirekt’, ka cilësuar Sadikun si talentin e 13-të më të mirë në Superligën e Suedisë.

“Një mesfushor që shkon nën radar. Lojtari i Kosovës është një mesfushor i klasit të mirë në Allsvenskan, duke marrë parasysh moshën e tij. Një pjesë e rëndësishme e suksesit të Varbergs”, thuhet në përshkrimin që i bëhet lojtarit.

Postime të ngjashme

Policia i merr në pyetje zyrtarët e Kombëtares për rastin Muric-Zhegrova

M O

Nedved, kategorik

M O

Zyrtare: Sami Sermaxhaj emërohet trajner i Drenicës

M O

Coutinho-Odegaard, projektohet shkëmbimi

M O

Sonte miqësorja Kosovë – Lituani

M O

Vetëm pesë lojtarë nuk janë në shitje te Juventusi

M O

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...