Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Ganiu inspekton punimet për realizimin e rrjetit të ujësjellësit dhe kanalizimit fekal në rrugën Brigada Maqedono-Kosovare

Shkup, 15 tetor, zhurnal.mk – Sot, kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu bashkë me drejtorin e Ndërmarrjes Publike për ujësjellës dhe kanalizim, në Qytetin e Shkupit, z.Dushko Veskovski inspektuan punimet të cilat po zhvillohen për realizimin e rrjetit të ujësjellsit, kanalizimit fekal dhe atmosferik në rrugën Brigada Maqedono Kosovare, respektivisht në udhëkryqin që përfshinë rrugën “Xhon Kenedi” deri tek rruga “Nikolla Karev”.

Shumta totale e investimit është diku 19 310 000 denarë edhe atë për:

Sa i përket ujësjellsit gyp i ri përfshinë diametër prej 300 mm dhe gjatësi prej 215.

Kanalizimi i ujërave të zeza (fekal) me gjatësi prej 400 m e kombinuar me tube prej 250 dhe 300 mm.

Kanalizimi i rrjetit të ujërave atmosferik me gjatësi 320 m dhe diametër 300 dhe 500 mm.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...