Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjendja me pandeminë e Covid 19 në Maqedoni

Shkup, 6 shtator – Zhurnal.mk – Nga fillimi i epidemisë numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë ka arritur në 14998 persona. Prej tyre, janë shëruar 12149, të vdekur 614 ndërsa numri i rasteve aktive për momentin është 2235 pacientë, informon Zhurnal.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 127 raste të reja, kanë vdekur pesë pacientë, ndërsa janë shëruar 95 prej tyre.

Në Shkup, rastet aktive janë 761 pacientë, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar gjithsej 6097 raste pozitive.

Për momentin, sipas komunave më së shumti raste aktive ka në Aerodrom (109), ndërsa më pak në Zelenikovë (2).

Në Klinikën Infektive gjithsej të hospitalizuar janë 89 pacientë. Në Kozle janë gjashtë fëmijë dhe gjashtë nëna. Në spitalin 8 Shtatori janë të hospitalizuar janë 24 pacientë.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...