Agjencia Zhurnal.KS
Shqipëri

Gjoba për shkelësit e karantinës, ndëshkohen edhe 692 qytetarë pa maska

Vijojnë kontrollet për zbatimin e masave anti-covid. Policia njofton se në 24 orët e fundit janë ndëshkuar me gjobë 692 qytetarë të cilët nuk kanë vendosur maskat mbrojtëse.

Gjithashtu, janë gjobitur 27 qytetarë , të cilët pas orës 22:00 janë kanë thyer karantinën pa arsye të domosdoshme, të cilët janë gjobitur me 10.000 lekë secili.

Po në 24 orët e fundit, gjatë kontrolleve, janë konstatuar 9 lokale, në ambientet e të cilëve kishte muzikë pas orës 20:00 dhe nuk respektoheshin protokollet e sigurisë si dhe 2 lokale ku ushtrohej aktiviteti pas orës 22:00. Secili prej administratorëve të këtyre lokaleve është ndëshkuar me gjobë 1.000.000 lekë.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 8 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Postime të ngjashme

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri një ditë pas zgjedhjeve, Peleshi: Jo thjesht një stërvitje, ja çfarë domethënie ka për vendin

S.B.

“Kufizimet nuk ndryshojnë”, Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat në fuqi edhe për 2 javë të tjera

S.B.

Rama-Manastirliu nga Kamza: Finalizohet marrëveshja për vaksinat kineze, javën që vjen nis vaksinimi masiv

S.B.

SHBA dhuron 29 mjete të blinduara për Forcat e Armatosura të Shqipërisë

S.B.

“Hajde themi Rama ik”/ Rama në Kamëz me fëmijët, batuta: Jepu një Iphone Rakip ta shohësh sa prapa je

S.B.

Grida Duma padit Erion Veliajn për shpifje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...