Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjobiten 123 vozitës në Komunën Qendër

Shkup, 5 dhjetor – Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (04.12.2020) ka vazhduar kontrollet e shtuara në trafik me çrrastë në territorin e Komunës Qendër ka shqiptuar gjithsejtë 123 gjoba mes të cilave: 13 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 11 për mosmbajtje të rripit të sigurimt, 8 gjoba për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit, 12 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim andaj apelojnë deri tek të gjithë vozitësit ë të respektojnë rregullat dhe me këtë të kontribuojnë për siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...