Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjobiten 301 shoferë, 69 për tejkalim të shpejtësisë

Shkup, 20 tetor, zhurnal.mk – Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se gjatë ditës së djeshme (19 tetor) në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsej 301 sanksione, prej të cilëve 69 për tejkalim të shpejtësisë, 14 për kalim të rrugës në dritën e kuqe të semaforit dhe 22 për makina jo të rregullta teknikisht.

Gjithashtu janë dhënë 10 gjoba për përdorim të celularit gjatë vozitjes, janë sanksionuar pesë motoçiklistë, ndërsa për mosmbajtje të maskës janë gjobitur 42 persona.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion”, thonë nga MPB.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...