Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Gjobiten 833 qytetarë, nuk respektuan masat Anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 833 gjoba për të gjithë ata që nuk kanë respektuar masat Anti-Covid, përkatësisht kanë vepruar në kundërshtim me ligjin e miratuar në Kuvend, për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Në vazhdimësi gjatë tërë kësaj jave ka pasur numër të lart të gjobave të shqiptuara, ndaj atyre që nuk kanë respektuar këto masa.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...