Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Gjobitën transportuesit në kryeqytet për mosmbajtje të distancës

Inspektorët e rendit komunal në Prishtinë bashkë me Policinë e Kosovës kanë inspektuar transportin e udhëtarëve nëpër stacionet kryesore.

Pas inspektimeve janë gjobitur përgjegjësit me nga 200 euro, ndërsa kompanitë me nga 500 euro.

Nuk bëhet i ditur numri i kompanive apo përgjegjësve që janë dënuar. Shkak për gjobat është mosmbajtja e distancës si masë mbrojtëse kundër Covidit në mjetet transportuese.

Lajmin e ka bërë me dije nëpërmjet llogarisë së vet në “Facebook”, Adonis Tahiri, drejtor i Inspekcionit në Prishtinë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...