Agjencia Zhurnal.KS
Maqedoni

Gjorgjija Sajkoski zgjedhet sekretari i përgjtishëm i VMRO

Shkup, 30 shtator – Gjorgjija Sajkoski është zgjedhur për sekretar i përgjithshëm i partisë opozitare maqedonase VMRO.

Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski bëri të ditur se Gjrogjija Sajkovski është zgjedhur për sekretar i partisë.

“Komiteti Qendror i VMRO-së e votoi Gjorgjia Sajkoski për sekretar të përgjithshëm të partisë”, tha Mickoski i cili ia përmendi sekretarit të ri të përgjithshëm se i pret shumë punë dhe beteja të përbashkëta për ta mposhtur mafinë.

Ndryshe, për arsye personale, Igor Janushev dha dorëheqje nga pozita e sekretarit të përgjithshëm.

Postime të ngjashme

Editorial / Reflektimi i Albin Kurtit mund të vijë edhe tek ne

R Zh

Dimitrov: Shtyerja e bisedimeve me BE-në krijon probleme besueshmërie

admin

Fajon: Vetoja bullgare për Maqedoninë e Veriut është jopërgjegjëse

admin

Milloshoski: Nuk pranoj regjistrues në shtëpi nëse nuk është vaksinuar

admin

Limani: Sot unë, nesër Izet Mexhiti, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Musa Xhaferi, mund të largohen nga BDI-ja

admin

Kaevski: Deputetët e VMRO-DPMNE-së, Aleanca dhe e Majta të qëndrojnë në anën e qytetarëve

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...