Agjencia Zhurnal.KS
Teknologji

“Google Meet” nuk limiton bisedat falas deri në mars

Google pritet të lejojë përdoruesit e “Google Meet” të zgjasin bisedat e tyre më shumë se 60 minuta. Kjo politikë pritej të përfundonte pas 30 shtatorit, por përdoruesit që e përdorin aplikacionin falas mund t’i mbajnë thirrjet e gjata deri në mars 2021.

“Teksa po i afrohemi sezonit të festave me më pak udhëtime dhe me data më të rëndësishme, ne duam t’u ndihmojmë të mbështeteni në ‘Meet’ për të qëndruar në kontakt me njëri-tjetrin, ka thënë menaxheri i “Google Meet”, Samir Pradhan, në një postim në blog. “Si zotim, sot po i vazhdojmë thirrjet tona falas palimit në versionin falas deri më 31 mars, 2021”.

Zgjatja e shërbimit pritet të jetë e mirëseardhur për ata që shfrytëzuan platformën gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit.

“Google Meet” rivalizoi direkt shërbimet tjera të video-konferencave si “Zoomi”.

Postime të ngjashme

Tesla pranon bitcoin për shitjen e veturave

S.B.

Përdoruesit e Android-it raportojnë një numër problemesh me aplikacionet e tyre – ja si të zgjidhet problemi

S.B.

SpaceX shpreson të “lëshojë dhe zbresë” një prototip të ri të Starship këtë javë – pas shpërthimit të tri të tjerave

S.B.

Samsung dëshiron të sjellë një telefon inteligjent që paloset dy herë

S.B.

Shitet për 2.9 milionë dollarë postimi i parë në Twitter

S.B.

Nëse identifikoheni me më shumë se gjysmën e këtyre gjërave, ju jeni të fiksuar pas mediave sociale

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...