Agjencia Zhurnal.KS
Kosovë

Grenell: Marrëveshja e Uashingtonit po implementohet, administrata Trump vepron shpejt

Richard Grenell, emisar special i SHBA-ve për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë thotë se marrëveshja mes këtyre dy vendeve, e arritur në Uashington më 4 shtator ka nisur të implementohet. Natyrisht, ai e lavdëroi administratën e Presidentit të SHBA-së, Donald Trump, për të cilën tha “ndërmerr veprime të shpejta“.

“Marrëveshja është duke u impementuar! Administrata Trump ndërmerr veprime të shpejta”, ka shkruar Grenell në Twitter

Ai ka shpërndarë njoftimin e Ambasadës amerikane në Prishtinë për vizitën në Kosovë e delegacionit të Departamentit Amerikan për Energji, i cili kishte qëllim studimin e resurseve energjetike dhe të mundësive për investime në sektorin e energjisë.

Postime të ngjashme

Humbin jetën edhe 17 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 781 raste të reja

S.B.

Haradinaj: Nuk kishim tjetër zgjidhje pos të përballemi me Serbinë

S.B.

Edita Tahiri reagon ndaj deklaratës së Edi Ramës për Kosovën

S.B.

Kurti bën homazhe te varret e presidentit Ibrahim Rugova dhe veprimtarit Adem Demaçi

S.B.

Seanca e Gjykatës së Hagës, avokati i Thaçit: Na jepni materialet që kërkojmë

S.B.

Hoxhaj përkujton 22 vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Mision historik në mbrojtjen e të drejtave të qytetarëve për liri

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...